Pieslēgties
Pieslēgušies

We have 234 guests and 0 members online
  Kalendārs
  foruma-zinojumi

  maza jauda - liela bauda 14_05_2011

   

  Diena sākās ar tikšanos un iepazīšanos stāvlaukumā pie lielveikala SKY Krasta ielā, kur sākumā ieradās 6 zaporožeci – no Rīgas, Gulbenes un Preiļiem. Jau šeit bija manāma garāmgājēju interese – kas, kāpēc, no kurienes? Turpmākajā ceļā uz Vecrīgu pievienojās vēl divi zapiņi - Kandavnieki, kuri bija paspējuši ne tik vien kā mazmazdrusciņ nokavēties, bet arī aizbraukt garām tikšanās vietai un gandrīz nomaldīties. Jā, jā, tāda ir Rīga. Pēc nelielas promenādes pa Krasta ielu un īpašu interesi no 1 policijas ekipāžas, nu jau astoņu zapiņu delegācija iebrauca Vecrīgā, lai pagozētos Doma baznīcas priekšā sev un tūristiem par prieku.

  maza jauda - liela bauda 14_05_2011_2

  Tālākais ceļš veda uz Andrejsalu, skaistos skatus baudīt un parunāties vietā, kas nav nobārstīta ar zīmēm apstāties aizliegts vai parkings – 5 Ls stundā. Tika novērtēta gandrīz katras automašīnas motortelpa, kā arī zapiņa – Kandavnieka bagāžnieks, kura lielāko daļu aizņēma sabvūfers.. Sauli noķēruši, raitā gaitā devāmies uz Jūrmalu, uz antīko automobiļu izstādi. Man kā pavadošās automašīnas šoferim, kas brauca zapiņu kolonnas pakaļgalā un skaitīja, vai kāds nav noklīdis, gadījās piestāt pie kāda sarkana luksofora tieši pirms Jūrmalas šosejas sākuma. Zapiņi bija paspējuši uz dzelteno. Tālāk braucot ar nedaudz vairāk kā atļauto ātrumu, Zapiņus panācu kādu kilometru pirms Jūrmalas.

  maza jauda - liela bauda 14_05_2011_3

  Pie caurlaižu iegādes punkta notika fiksais remonts – vienam zapiņam nobeidzās degvielas filtrs, kas tika operatīvi iztīrīts. Phē, aizmirstiet par štrumentu šādu, štrumentu tādu. Zapiņu nepieciešamības gadījumā var salabot ar skrūvgriezi un nagu vīlīti. Ā, un neaizmirsīsim ķibeles ar oranžo zapiņu, kurš bija piedabūjams kustēties tikai ar iestūmējvīru palīdzību. Tas nekas, tas saliedē komandu! Nākošais pitstops – Jūrmalas antīko automašīnu izstāde. Tikām sagaidīti kā VIPi un ielaisti izstādes pagalmā. Liels paldies Jūrmalas Antīko spēkratu izstādes saimniekam Mārim Mežapuķem par atsaucību un viņa komandai par sagaidīšanu.

   maza jauda - liela bauda 14_05_2011_4

   

  Te jau puse dienas bija pagājusi un izturīgākie 5 zapiņi devās dziļāk Jūrmalā uz vien’ piknik’. Te atkal jāturpina ar paldiesiem piknika vietas īpašniecei Evijai. Ēdām, dzērām, runājām – viss, kā pieklājas. Mēģinājām divām kundzītēm notirgot vienu no Preiļu zapiņiem (āā, nu tur viņas pašas izrādīja pirkšanas iniciatīvu, neesam jau mēs tik nekulturāli, nebrūkam visiem virsū ar tekstu – PĒRC!), nesanāca. Nu nospriedām, ka neiesim jau ilgi skumt, labāk dosimies atpakaļ uz Rīgu – kā nekā Muzeju nakts. Mūsu mērķis – Rīgas motormuzejs.

  Pie muzeja tautas daudz, fotoaparāti arī daudz, daudziem interese. Motormuzejā, uzzinot, ka esam zazkluba izbrauciena dalībnieki, mūs uzņem īpaši laipni. Tiekam pie interesantas ekskursijas, kontaktiem un laba vēlējumiem turpmākai darbībai. Milzu paldies Aināram Indriksonam un Jānim Ritam no AAK Padomju tehnikas sekcijas un Rīgas Motormuzeja Izstāžu daļas vadītājam Rolandam Buliņam. Vakara noslēgumā, atgriežoties stāvlaukumā pie zapiņiem, atrodam, ka vienam no viņiem ir nokritis spogulis un vēlīgi uzlikts uz kapota (pardon, bagāžnieka vāka), bet otram – atslēgtas durvis. Muzeju nakts mistērija.

   

   
  Meklēt
  Nejaušas bildes